•

Współpraca

Wiosenny turniej siatkówki dla BARTOSZEK z Bartoszyc

W sobotę 14 kwietnia br, w hali sportowej w Rynie, został rozegrany IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Organizatorem turnieju była nasza firma - Resport Mazury oraz SSiR Ryn.

W tegorocznym turnieju, udział wzięło cztery drużyny. Miasto z nad Czosu reprezentowały: ATUT Mrągowo, mistrzynie tegorocznej edycji MLPS, trenowane przez Marka Gruszyczyńskiego. Resport Mazury Team, zespół, który uplasował się na III miejscu MLPS oraz najmłodsza ekipa turnieju  - drużyna MUKS Omega, którą trenuje Asia Ratajczyk. Czwartą ekipa była drużyna „Bartoszek” z Bartoszyc.

Zespoły rozlosowały kolejność ustawienia i grały swoje mecze „każdy z każdym. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Wygrana 2:0 punktowana była za 3 punkty, wygrana 2:1 za 2 punkty dla zespołu wygranego i 1 dla przegranego.

W klasyfikacji końcowej turnieju, najlepszą ekipą, która pogodziła drużyny z Mrągowa okazała się drużyna „Bartoszek” Bartoszyce, która zdobyła komplet 9 punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze w dwóch setach. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Resport Mazury Team Mrągowo, a trzecie przypadło zawodniczkom drużyny MUKS Omega. Na czwartym miejscu turniej zakończyła ekipa ATUT Mrągowo, która nie zaliczy tego turnieju do udanych. Dziewczynom z ATUT-a nie udało się ugrać ani jednego seta.

Organizatorzy wyróżnili także najlepsze zawodniczki. Na wyróżnienie swoją postawą na boisku zasłużyły między innymi:

Najlepiej grającą zawodniczką w obronie została Korotko Ewelina – Resport Mazury Team. Najlepszą rozgrywającą turnieju  została Polonis Karolina – MUKS Omega Mrągowo. Najlepiej zagrywającą zawodniczka turnieju została Ratajczyk Joanna – ATUT Mrągowo. Najlepiej punktującą  zawodniczką turnieju była Łukasiewicz Izabela – „Bartoszki” Bartoszyce. Za MVP tegorocznego turnieju została uznana Sosińska Karmen – Resport Mazury Team.

Najlepsze drużyny odebrały puchary sportowe i  nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów oraz pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione zawodniczki otrzymały także nagrody rzeczowe.

Wyniki poszczególnych meczy w załączniku, zdjęcia w galerii.