•

Współpraca

II edycja Resport Mazury Cup 2012 za nami
Przy pięknej słonecznej pogodzie w dniu 04 sierpnia br., odbyła się druga edycja turniejuQiuk Plast R - Resort Mazury Cup 2012. Tym razem na boiskach mrągowskiej ekomariny spotkało się dwanaście par męskich. Zawodnicy w trakcie turnieju walczyli o premiowane nagrodami sześć miejsc w systemie „brazylijskim”, do dwóch przegranych meczy. Zaś jedną z nagród głównych dla najlepszej pary były zaproszenia VIP na Finały WORD Tour w plażowej piłce siatkowej rozgrywane w Starych Jabłonkach.

Po trwającej kilka godzin rywalizacji, na pierwszym miejscu podium uplasowała się para z Dobrego i Radziejowa w składzie: Kołtuński Piotr i Mateusz Kaźmierczak. Drugie miejsce po przegranej walce finałowej rozgrywce przypadło parze z Olsztyna, w składzie: Mateusz Chyl i Kamil Radzikowski. W pojedynku o trzecie miejsce na przeciw siebie stanęła para z Kętrzyna a ich przeciwnikami była para Giżycko - Gołdapska. Po bardzo zaciętym pojedynku, który zakończył się wynikiem 21:19 na ostatnim miejscu podium uplasowała się ekipa w składzie – Michał Skrzypek i Adrian Białecki. Czwarte miejsce zajęła para składzie – Jarosław Urban i Kamil Lis. Szóstkę par, które wywalczyły atrakcyjne nagrody uzupełnili: Dariusz Paszowski i Piotr Szemplińśki z Olsztyna oraz Piotr Sobczak i Paweł Glinka z Kętrzyna.

Najlepsze pary turnieju męskiego otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora generalnego – firmę Abpol Company S.A. Nagrody zostały także ufundowane przez Hotel ZAMEK Ryn, Gościniec Molo, Hotel ANEK oraz firmę NETEX.
Finał turnieju Resport Mazury Cup 2012 odbędzie się już 01 września. W ostatnim turnieju zagrają pary kobiece oraz zostanie rozegrany turniej rodzinny. Gościem specjalnym turnieju będzie znany siatkarz kadry narowej – Paweł Papke.